Naša škola sa s radosťou zapojila do školskej súťaže v školskom programe s názvom: Ochutnávka ovocia a zeleniny. Celý deň sa niesol v duchu zdravého životného štýlu a poznávania chutí rôznych druhov ovocia a zeleniny.
So žiakmi sme si spoločne pripravili chutnú ochutnávku. Sami si čistili ovocie a zeleninu, a zároveň preukázali veľkú dávku kreativity pri výrobe veselých ovocných a zeleninových zvieratiek.
Aktivita ich veľmi bavila a do prípravy sa zapojili s nadšením. Najväčšou odmenou bolo, že všetkým žiakom pripravené dobroty chutili a ochutnali z každého druhu ovocia a zeleniny.
Okrem praktickej časti sme si pozreli aj prezentáciu o zdravom stravovaní. Rozprávali sme sa o tom, ako sa ovocie a zelenina pestujú, prečo je dôležité konzumovať ich denne, ako môžeme predchádzať plytvaniu potravinami, a ako môžeme prispieť k ochrane životného prostredia správnym triedením odpadu. Zamerali sme sa aj na zdravé stravovacie návyky a prevenciu obezity.
Táto aktivita bola nielen veľmi chutná, ale pre žiakov aj poučná. Na záver žiaci nakreslili krásne obrázky.
Verím, že žiakom zostane pozitívna skúsenosť a uvedomia si, aké je dôležité starať sa o svoje zdravie už od malička.
A.Levešová
01. 06. 2026 - Obecné oslavy Medzinárodného dňa detí majú svoju mnohoročnú tradíciu a od začiatku sme jeho súčasťou aj my. K plánova... >> čítaj viac
27. 05. 2026 - Aktivita s názvom „Kvety“ bola plná radosti, tvorivosti a dobrej nálady. Žiaci boli rozd... >> čítaj viac
27. 05. 2026 - Žiaci v priebehu besedy mali možnosť aktívne pracovať pod vedením pani Z. Kekeňákovéj. Tá priblížila žiakom dôležitos... >> čítaj viac
>> všetky aktuality![]() |
![]() |
zsmdl.sk