Štvrtáci sa počas hodiny vlastivedy preniesli do dávnej minulosti a stali sa slovanskými rodmi. Na začiatku hodiny sa rozdelili na kmene – Lovci, Pestovatelia a Zberači. Každý kmeň si zvolil svojho náčelníka. V rámci pohybovej hry „Putovanie so Slovanmi“ si vyskúšali, ako kedysi ľudia žili – lovili, pestovali a zbierali plody lesa. Lovci triafali šiškou do terča, pestovatelia sadili fazuľku a zberači hľadali ukryté „plody lesa“. Zoznámili sa aj s písmom Hlaholikou. Jednou s úloh bolo napísať meno svojho náčelníka týmto písmom. Záver patril slovanskému tancu okolo ohňa, ktorý rozprúdil radosť a smiech. Došlo aj na preskakovanie ohňa junákmi. Hodina bola plná pohybu, spolupráce a objavovania. Žiaci si hravou formou uvedomili, že život v minulosti bol síce náročnejší, ale aj plný spolupráce a blízkosti k prírode.
K. Klimeková01. 06. 2026 - Obecné oslavy Medzinárodného dňa detí majú svoju mnohoročnú tradíciu a od začiatku sme jeho súčasťou aj my. K plánova... >> čítaj viac
27. 05. 2026 - Aktivita s názvom „Kvety“ bola plná radosti, tvorivosti a dobrej nálady. Žiaci boli rozd... >> čítaj viac
27. 05. 2026 - Žiaci v priebehu besedy mali možnosť aktívne pracovať pod vedením pani Z. Kekeňákovéj. Tá priblížila žiakom dôležitos... >> čítaj viac
>> všetky aktuality![]() |
![]() |
zsmdl.sk