...a nielen sadli, my jej aj začíname viac a viac rozumieť. Sú fakty, ktoré sú ľahko pochopiteľné – vždy si za sebou upracem, hlavne v prírode, čo si zo sebou vládzem vziať plné, určite to zvládnem vziať späť už prázdne, nemusíš hneď fľašu vyhodiť, ak ju vieš použiť ešte raz, nepoužívaj niekoľko obalov na niečo, čo potrebuje max jeden...a mnoho a mnoho ďalších vecí, ktoré im neustále pripomíname. Každá z nás ide príkladom. Každá z nás, učiteliek, svojim žiakom vysvetľuje, prečo je potrebné premýšľať o dôsledkoch nášho konania.
Začali sme triedením odpadu, teraz sa učíme minimalizovať jeho objem, učíme sa recyklovať aj upcyklovať. Učíme sa dávať starým veciam nový význam, druhú šancu, hľadáme jeho nové využitie.
A ak je príležitosť zapojiť sa do nového enviro projektu, zapojí sa celá škola. Organizátorom projektu je 365.bank a jeho cieľom je naučiť deti viac o ekológii a nadchnúť ich tak pre ochranu životného prostredia. Víťazná škola získa lavičky vyrobené zo separovaných plastov. Zapojením rodičov našich žiakov sme túto aktivitu povýšili na veľmi pekný komunitný projekt a našu výhru už vlastne máme – dôkladne upratané okolie školy.
M. Podolinská
01. 06. 2026 - Obecné oslavy Medzinárodného dňa detí majú svoju mnohoročnú tradíciu a od začiatku sme jeho súčasťou aj my. K plánova... >> čítaj viac
27. 05. 2026 - Aktivita s názvom „Kvety“ bola plná radosti, tvorivosti a dobrej nálady. Žiaci boli rozd... >> čítaj viac
27. 05. 2026 - Žiaci v priebehu besedy mali možnosť aktívne pracovať pod vedením pani Z. Kekeňákovéj. Tá priblížila žiakom dôležitos... >> čítaj viac
>> všetky aktuality![]() |
![]() |
zsmdl.sk