Dňa 13.februára sme si so žiakmi tretieho ročníka pripomenuli a povedali si, čo znamená sviatok Valentín. Prečítali sme si príbeh o Valentínovi, ktorý chcel, aby ľudia boli šťastní a milovaní. Niekto druhý mu toto šťastie ľudí kazil, no on aj potajme ľuďom robil radosť a snažil sa o to, aby sa ľúbili. Jedeného dňa ho za to zavreli a neskôr popravili. Spravili to 14. februára a od vtedy si ľudia pripomínajú deň, ktorý ľuďom dáva lásku a šťastie. Tento deň je Valentín, deň, kedy sa ľudia obdarúvajú láskou, čokoládou a malým darčekom.
So žiakmi sme si tento deň spravili aj strom lásky a krásne kresby pre rodičov a blízkych rodinných príslušníkov. Deti si tento deň užili, aj sa zabavili aj precvičili čítanie a písanie.
3.A všetkým praje pekného Valentína.
D. Šavlíková01. 06. 2026 - Obecné oslavy Medzinárodného dňa detí majú svoju mnohoročnú tradíciu a od začiatku sme jeho súčasťou aj my. K plánova... >> čítaj viac
27. 05. 2026 - Aktivita s názvom „Kvety“ bola plná radosti, tvorivosti a dobrej nálady. Žiaci boli rozd... >> čítaj viac
27. 05. 2026 - Žiaci v priebehu besedy mali možnosť aktívne pracovať pod vedením pani Z. Kekeňákovéj. Tá priblížila žiakom dôležitos... >> čítaj viac
>> všetky aktuality![]() |
![]() |
zsmdl.sk