V mesiaci marec, ktorý je známy ako mesiac knihy, sme so žiakmi ŠKD 1 a ŠKD 2 navštívili obecnú knižnicu. Žiaci prvého stupňa základnej školy mali možnosť oboznámiť sa s prostredím knižnice, prezrieť si rôzne detské knihy a dozvedieť sa viac o tom, ako knižnica funguje. Počas návštevy im pani knihovníčka predstavila zaujímavé knihy vhodné pre ich vek a vysvetlila, ako sa knihy požičiavajú a ako sa správne o nich starať. Žiaci si knihy prezreli, niektoré si prečítali a rozprávali sa o svojich obľúbených príbehoch. Cieľom návštevy bolo podporiť u detí vzťah ku knihám, čítaniu a rozvíjať ich čitateľskú gramotnosť. Návšteva knižnice bola pre žiakov príjemným a poučným zážitkom.
L. Nemetzová, E. Huťanová
01. 06. 2026 - Obecné oslavy Medzinárodného dňa detí majú svoju mnohoročnú tradíciu a od začiatku sme jeho súčasťou aj my. K plánova... >> čítaj viac
27. 05. 2026 - Aktivita s názvom „Kvety“ bola plná radosti, tvorivosti a dobrej nálady. Žiaci boli rozd... >> čítaj viac
27. 05. 2026 - Žiaci v priebehu besedy mali možnosť aktívne pracovať pod vedením pani Z. Kekeňákovéj. Tá priblížila žiakom dôležitos... >> čítaj viac
>> všetky aktuality![]() |
![]() |
zsmdl.sk