Na hornej chodbe našej školy môžu žiaci od 6. – 18. marca obdivovať práce žiakov ZUŠ v Revúcej. Prostredníctvom týchto prác môžu nahliadnuť do sveta tvorby z odpadového materiálu. Všetko, čo vyhadzujeme – papiere, látky, drôtiky, vrchnáky od fliaš, gombíky či roztrhané ponožky - to všetko môžeme použiť na vytvorenie niečoho pekného. V rámci environmentálnej výchovy sa učíme, že odpadový materiál RECYKLUJEME, čiže triedime do zberných košov na papier, plast, kovy, sklo, batérie. Vedieme však žiakov aj k tomu, že si z odpadového materiálu môžu vyrobiť aj niečo pekné, užitočné a praktické. Týmto spôsobom tiež šetríme naše životné prostredie. Výstava prác má podporiť myšlienku recyklácie a užitočného spracovania odpadového materiálu. Bude ukončená 18.marca 2024, kedy si spoločne pripomenieme Svetový deň recyklácie odpadu.
E. Huťanová
01. 06. 2026 - Obecné oslavy Medzinárodného dňa detí majú svoju mnohoročnú tradíciu a od začiatku sme jeho súčasťou aj my. K plánova... >> čítaj viac
27. 05. 2026 - Aktivita s názvom „Kvety“ bola plná radosti, tvorivosti a dobrej nálady. Žiaci boli rozd... >> čítaj viac
27. 05. 2026 - Žiaci v priebehu besedy mali možnosť aktívne pracovať pod vedením pani Z. Kekeňákovéj. Tá priblížila žiakom dôležitos... >> čítaj viac
>> všetky aktuality![]() |
![]() |
zsmdl.sk